Samsung Dive ile telefonunuzu uzaktan takip edin

Telefonunuzun yada tabletinizin kaybolması yada çalınması gibi istemediğimiz durumlarla karşı karşıya kaldığımızda kullanacağımız bir servisten bahsedelim;Samsung Dive veya yeni adıyla Find My Mobile.

Servisi kullanabilmek için öncelikle telefonumuzda servisi aktive etmemiz gerekli. Ayarlar–>Kilit Ekranı ve Güvenlik menüsü altından “Mobil Cihazımı Bul” menüsüne giriyoruz. Ayrıca bu menüdeki “sim değiştirme uyarısı” işaretli olursa, telefonunuza başka simkart takıldığı zaman sizin önceden belirlediğiniz bir numaraya yada numaralara sms atıyor. Böylece telefonumuzda hangi simkart kullanılıyor öğreniyoruz. Bu özelliği Samsung uzun süredir cihazlarında kullanıyor. Bu arada ben Galaxy Note ile deniyorum.Belki başka model cihazlarda bu özellikler faklılık gösterebilir.

Servisi kullanmak için findmymobile.samsung.com adresine giriyoruz. Samsung kullanıcı adı ve parolamız ile sisteme giriş yapıyoruz. Eğer Samsung kullanıcı hesabınız yoksa açılan sayfadan alabilirsiniz.

Sisteme giriş yaptıktan sonra karşımıza çıkan ekranda sisteme dahil olan cihazlarımız görüyoruz. Hangi cihazı kontrol etmek istiyorsak seçiyoruz.

Cihazı seçtikten sonra karşımıza gelen ekrandan cihaza yapabildiklerimiz şöyle;

  • Harita üzerinde cihazımızı görebiliyoruz,takip edebiliyoruz.
  • Kilit kodu belirleyip cihazı kilitli duruma getirebiliyoruz.
  • Ekrana düşecek 100 karakterlik bir mesaj belirleyebiliyoruz.
  • Çağrı ve SMS yönlendirme yapabiliyoruz
  • Son 1 haftalık arama kayıtlarını cihazdan çekebiliyoruz.
  • Cihazı fabrika ayarlarına döndürebiliyoruz.Yani sıfırlayabiliriz.Kutudan çıkmış gibi olabilir
  • Ekran kilidini açabiliriz.

Bu yazılanları yapabilmemiz için telefonumuzun o esnada internete bağlı olması gerekli. Cihaz eğer internete bağlı olmazsa cevap vermeyecektir.

Menü başlıkları göründüğü gibi İngilizce fakat artık günlük hayatımızda sık karşılaştığımız kelimeler olduğu için kullanmakta pek zorluk çekmeyeceğimizi düşünüyorum.İşimize yarayacak olan kısımlar ise Türkçe olduğu için kullanımı kolay olan bir servis.ben testlerini yaparken bazı yavaşlıklara denk geldim.Büyük ihtimalle geçici bir durumdur çünkü daha önceden de samsungdive kullanıcısı olduğum için pek sıkıntı görmedim.

Yorumlar

Henüz bir yorum yapılmamış.

Yorumunuz

Scroll