Arızalı Ürünler

Arıza işlemleri

Satın aldığım ürün bozuldu ne yapmalıyım?

Sattığımız tüm ürünler ithalatçı veya imalatçı firma garantisi altında olup tamir veya değişim işlemleri garanti veren firma ve yetkili servisleri tarafından yapılmaktadır. Arızalı ürününüzü faturası ve/veya garanti belgesi ile birlikte, garanti belgesinden ya da kullanım kılavuzundan bulacağınız size en yakın yetkili servise başvurmak sureti ile garanti kapsamında tamir veya değişim yaptırabilirsiniz.

Arızalı ürünlerinizi doğrudan size en yakın yetkili servise göndermeniz daha hızlı sonuç almanızı sağlar (ort. 4 iş günü / 1 hafta kazanırsınız). Bünyemizde onarım merkezi bulunmadığından ürünlere müdahalemiz söz konusu değildir.

Satın aldığım ürün arızalı çıktı. Ne yapmalıyım?

Ambalajından arızalı çıkan yeni ürünleriniz için tercihinize göre 2 alternatif söz konusudur; değişim veya iade. Dolayısıyla ürünü gönderirken mutlaka faturasıyla birlikte ürünün arızasını ve isteğinizi belirten bir not ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Talebinizi ürününüzü tarafımıza göndermeden önce müşteri hizmetlerimize (0212 425 60 60) mutlaka bildirmenizi rica ederiz

Tarafımıza ulaşan ürünlerin işleminin süresi, değişim ise tedarikçi fimanın stoklarına bağlı olarak, iade ise yetkili servisin vereceği rapora bağlı olarak, onarım ise yine yetkili servisin onarım süresine bağlı olarak değişmektedir.

Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. Bu işlemin süresi 5 ila 10 gün arasında değişmektedir. İade departmanı tarafından incelenen iadeniz için sizinle irtibat sağlanarak, tercihinize göre yeni ürün gönderimi veya para iadesi işlemlerinden birisi gerçekleştirilir.

Arıza talebinizi ürününüzü tarafımıza göndermeden önce müşteri hizmetlerimize mutlaka bildirmenizi rica ederiz. Ürün arızası hakkında açıklama kısmında ürünün arızasını tam olarak belirtiniz, "ÇALIŞMIYOR, ARIZALI" gibi açıklamalar yetkili servisler için yeterli olmamakta ve sorun yaşanabilmektedir. Aksi durumlarda, ürünlerinizin teknik servis işlemleri yeterli sonuç vermeyebilir. Başvurunuza müteakip müşteri hizmetlerimiz sizinle irtibata geçerek ürün/ürünleri göndermeniz için onay verecektir. Onaylanan taleplerinizi doldurduğunuz kayıt formunun bir çıktısını alarak ürünle beraber anlaşmalı kargo firmalarımızla gönderiniz.