iPhone7 & iPhone7 Plus farkları

Bu yazımızda iPhone7 ve Plus modeli arasındaki önemli farklardan bahsediyoruz. Bu seride Plus modeli iPhone7 ye göre daha fazla ilgi çekti. Performans açısından daha güçlü özellikler sunan iPhone7 Plus hangi farklı özelliklere sahip görelim.

1-Kamera

İlk olarak kamera diyebiliriz. Oldukça etkileyici özelliklere kavuşan iPhone7 Plus’ın kamerası üstün performans veriyor. Fotoğraf ve video çekim özellikleri “Telefoto Lens” sayesinde iPhone7 modelinden bariz şekilde ayrılıyor. Kamera detaylarından bu yazımızda bahsetmiştik.

2-Ram

Donanım tarafında artık Plus modeli 3GB ram ile geliyor. Önceki 6Plus ve 6S Plus modelleri iPhone7 modelinde olduğu gibi 2 GB ram ile çalışıyordu. Ram, cihazın hızını, performansını doğrudan etkiliyor. 3 gb ram ile daha güçlü ve akıcı kullanıcı deneyimi sağlanmış oluyor.

3-Pil

Plus modeli daha büyük ebatlara sahip olduğu için sahip olduğu pil daha büyük. Cihazı 2900 mAh batarya çalıştırıyor. iPhone7 ise 1960 mAh güç ile çalışıyor. Dolayısıyla Plus modeli iPhone7 modelinden daha uzun pil ömrü sunuyor.

4-Ekran çözünürlüğü

Plus modelini Full HD 1080p çözünürlük veren bir ekrana bakarak kullanıyoruz. Oyun yada uygulamalarda iPhone7 modeline göre görüntü kalitesi çok değişmese de Full HD içerikli videolarda görüntü fark edecektir. Plus modeline inç başına düşen piksel sayısı 401. iPhone7 modelinde ise bu rakam 326.

Yorumlar

Henüz bir yorum yapılmamış.

Yorumunuz