Samsung Galaxy S9 & Galaxy S9+ (Plus) Özellikleri Geekbench Test Sonuçları Sızdı


  Samsung 25 Şubat tarihinde Barselona Mobil Dünya Kongresinde teknoloji dünyasının merakla beklediği Galaxy S9 ve Galaxy S9+ modellerini tüm dünyaya duyuracak. Önceden sızan haberler içinde her zaman olduğu gibi bazı donanım özellikleri var. Ayrıca SamMobile sitesinde S9+ modelinin perofmans test sonuçları yer aldı. S9+ modeli SM-G965F model kosu ile üretileek. Sızan özelliklere değinecek olursak kısaca şöyle:

İlk dikkat çekici özellik S9 modelinde 4GB RAM, S9+ modelinde ise 6GB RAM kullanılması. Şimdiye kadar cihazlar arasında donanımsal bir fark yoktu. S9 serisi ile Samsung cihazlar arasında donanım farkları ortaya koydu. İşlemcilerinden söz edersek eğer Avrupa ve Amerika cihazları arasında işlemci farkları var hatırlarsanız. Yine Amerikada Qualcomm 'un  Snapdragon serisi işlemcileri olan cihazlar satılacak. Avrupa ve ülkemizde ise Samsung 'un kendi ürettiği Exynos serisi işlemcili cihazları kullanıyor olacağız. Cihazlarda Snapdragon 845 ve Exynos 9810 model işlemciler olacak. Galaxy S9+ modelinde yapılan Geekbench test sonuçlarına göre tek çekirdek ve çoklu çekirdek skorları oldukça yüksek çıkmış.

galaxy s9 plus geekbench

Bu sonuçlara göre Exynos 9810 Galaxy S9+ ile yüksek skorlar veriyor. 6GB RAM bu skorda önemli bir yere sahip. 

Ekran boyutları 5.8" ve 6.2" olarak devam ediyor. Batarya değerleri ise S9 3000 mAh, S9+ 3500 mAh değeriyle sızan bilgiler arasında. Bu bilgilerin henüz resmi olarak doğrulanmadığını belirtelim.  25 Şubat günü yapılacak olan lansmanda resmi olarak tüm özellikleri görmüş olacağız.

Yorumlar

Henüz bir yorum yapılmamış.

Yorumunuz