Sipariş Sorunları

Siparişim darbeli, kırık geldi. Ne yapmalıyım?

Satışa sunduğumuz tüm ürünler, kargoya teslim edilmek üzere paketlenirken hasar kontrolünden geçer. Dolayısıyla, hiçbir ürün hasarlı olarak gönderilemez. Buna rağmen ürünün niteliği itibarıyla, taşıma sırasında düşürülmesi veya kargoya hatalı yüklenmesi nedeniyle hasar oluşabilir.

Böyle bir durumda :

Teslimat formlarını imzalamanız, sipariş kolisini hasarsız teslim aldığınız anlamına gelir. Bu sebeple, kargonuzu teslim aldığınıza dair belgeleri imzaladıktan hemen sonra kargo görevlisi yanınızdayken sipariş kolisinin içeriğinin hasarsız olduğunu mutlaka kontrol ediniz. Sipariş kolisinin hasarlı gelmesi durumunda kargo görevlisi tarafından, mutlaka "Hasar Tespit Tutanağı" tutturulmasını talep ederek ürünü iade edin ve Çağrı Merkezimizi (0212 425 60 60) arayarak bizimle iletişime geçin.

Hasar Tespit Tutanağı hazırlanırken kargo görevlisinin tutanağa yazdığı açıklamalara dikkat edin ve hasarlı gelen ürünle ilgili tam ve doğru kelimelerle tutanak tutması için görevliyi uyarın. *Kargo tazmini konusunda sorun yaşamamak için, hasarlı ürünü size teslimatı yapan kargo firmasıyla geri gönderin.
Ü
rününüzü teslim aldıktan sonra fark ettiğiniz bir hasar durumunda, doğrudan yetkili servisle iletişime geçip hasar raporu alabilirsiniz. Yetkili servis bu konuda size gerekli yönlendirmeyi yapacaktır.

Aldığım ürünün paket içeriği eksik çıktı, ne yapmalıyım?

www.akillitelefonlar.com’ da satışa sunulan ürünler, orijinal kutularında paketleme yapılarak kargoya teslim edilir. Ürünlerin sevkiyatında yaşanabilecek olası sorunlara karşı kargo paketleri üzerine uyarı yazısı göreceksiniz. Bu uyarıda, teslimat sırasında kargo görevlisi yanınızdayken ürünü açıp kontrol etmeniz gerektiği hatırlatılmaktadır. Yapacağınız kontrol sonucunda ürün paket içeriğinde bir eksik ya da hata olduğu takdirde, kargo görevlisine "Durum Tespit Tutanağı" hazırlatmanız gerekir. Bu işlemin ardından dilerseniz ürünü teslim alabilir, sadece tutanakla birlikte Çağrı Merkezimizi (0212 425 60 60) arayarak bize başvuruda bulunabilirsiniz.

Paket içeriğindeki eksik ya da hatalı olduğunu teslimat sonrasında fark ederseniz, tutanak olmadan da www.akillitelefonlar.com’ a başvuru yapabilirsiniz. Başvuru için Çağrı Merkezimizi (0212 425 60 60) aramanız yeterli olacaktır. Çağrı Merkezimiz böyle bir durumda, konuyla ilgili gerekli kayıtları alıp işlemlerinizi hemen başlatılır. Kayıt altına alınan eksik parça firmadan temin edildiğinde adresinize teslim edilmek üzere kargoya verilir.

Belirtilen ürün ile teslim edilen ürün aynı değil?

Teknik aksaklıktan dolayı yaşanan bir hata nedeniyle farklı bir ürün gönderilmişse öncelikle sizden özür dileriz. Değişim işleminin yapılabilmesi için söz konusu ürünü lütfen aşağıdaki şekilde www.akillitelefonlar.com' a gönderin. Ürün elimize ulaştığında gerekli işlemler yapılacaktır.