Vestel Akıllı Bileklik İnceleme ve Özellikleri


    Giyilebilir Teknoloji ürünlerinin gün geçtikçe artarak çeşitlenmesi ve bu ürünlerin sağladığı kolaylıklar bizler için bu ürünleri vazgeçilmez kılıyor. Akıllı saatlerle ile başlayan akım, akıllı bileklikler ile devam ediyor. Bu yazımızda yerli markamız olan Vestel'in akıllı bilekilk ürününden bahsediyoruz. Bilekliğin tasarımı günümüz standartlarını karşılıyor. Ekran büyüklüğü verileri görmek için gayet yeterli. Kordon malzemesi kaliteli silikondan imal edilmiş. Ekran üzerinde saat, tarih, gibi bilgilerin haricinde arayan kişinin ismini çağrı geldiği zaman görebiliyoruz. Ayrıca sms, WhatsApp, Facebook, mail, instagram uygulamalarından bildirim geldiği zamanda bileklik bizi uyarıyor. Bildirim hangi uygulamadan geldiyse ekranda o  uygulamanın ikonu görünüyor ve titreşim yapıyor. Küçük titreşimlerle bileklik bizi çağrı veya bildirim geldiğinde uyarıyor. Hatta bilekliği kullanarak telefonunuzdan fotoğraf çekmek bile mümkün.


   Siyah, kırmızı, beyaz ve kahverengi renk seçenekleriyle karşımıza çıkan Vestel Akıllı Bileklik oldukça foksiyonel. Bu özelliklerden ekran üzerinden takip ettiğimiz veriler ise adım sayacı, yakılan kalori miktarı, nabız ölçümü, yürüme mesafesi, müzik çalar ve telefonun yerini bulma. Ekranın kenarında bulunan V simgesi aynı zamanda dokunmatik tuş görevi görüyor. Menüye girip dolaşmak için V simgesine dokunmak gerekiyor.

Vestel Akıllı Bileklik

   Akıllı telefonunuz ve bilekliğiniz arasındaki bağlantı Bluetooth üzerinden sağlanıyor. Bağlantıyı sağlamak için "VFit" uygulamasını akıllı telefonunuza yüklemek gerekiyor. Vestel Akıllı Bileklik Android ve iOS platformlarını destekliyor. Yani telefonunuz Android işletim sistemi ile de çalışsa, iPhone da olsa Vestel Akıllı Bileklik cihazınıza uyumlu. "VFit" uygulamasını Google Play ve App Store mağazalarından indirebiliyoruz. Uygulama arayüzünde kişisel verilerinizi tanımlayabileceğiniz bir menü bulunuyor. Yaş, cinsiyet, kilo, günlük yürüyüş hedefi gibi bilgileri belirleyebiliyoruz.
Kolunuzu kaldırınca ekranın otomatik açılması, hangi kolunuzda bilekliği kullandığınız gibi özellikleri VFit uygulamasından belirleyebiliyorsunuz.


Giyilebilir teknoloji ürünlerinin kullanıcı tarafında en büyük sorunu pil ömrü. Saat ve bileklik gibi ürünleri hergün şarj etmek biraz üşendirici. Fakat Vestel bu sorunu aşmış görünüyor. Kullanım testlerimizde akıllı bilekliği tam şarj edip 4-5 gün kullanım sağlayabildik. Pil bitiyor stresine girmedik :)  

Vfit_iOS


VFit_AndroidVFit_İOS

Vestel Akıllı Bileklik renkler

Yorumlar

Henüz bir yorum yapılmamış.

Yorumunuz